Biyografi

Ana Sayfa / Biyografi

Meltem ÇETİNKAYA

Yaşam, Nefes ve Zayıflama Koçu

1989 yılında Antalya'da doğdum.
Aslen Çorum olup ailemle birlikte Ankara'da yaşamaktayım.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde eğitimine devam etmekteyim.
2006 yılından günümüze iş hayatımda aktif olarak İşletme, İnsan kaynakları, Satış ve Pazarlama müdürü, Eğitim müdürü" gibi görevlerde Dünya markaları ve Yerli kurumlara prefosyenol olarak hizmet sunmakla beraber, proje bazlı çözümler geliştirdim ve sundum.
Markalaşma yolunda ilerleyerek butik üretim bitkisel ve kozmetik ürünleri geliştirmeye ve hizmete sunmaya devam ediyorum.
Devamında YAŞAM KOÇ’u, ZAYIFLAMA KOÇ’u ve NEFES KOÇ’u İLİŞĶİ KOÇ'u eğitimlerini tamamlayıp Yurt içi ve Yurt dışında hizmet etme yetki ve hakkını kazandım.
Hedeflerim arasında Ekonomik Güçlendirme, Eğitim, Sosyal Hizmetler, Çevre ve Atıksız Temiz Kozmetik bulunmaktadır.
Bu anlamda hedeflerimin çıtasını yüksek tutarak amacım doğrultusunda istikrarla ve sabırla ilerlemekteyim!

Vizyon Misyon

Hayat yolculuğunda SEVGİ'y le bu yolda ilerlemeyi ve hayatlara dokunmayı hedefliyoruz. Kendimizden başlayarak bütüne bütünün hayrına olacak çalışmaları gerçekleştirmek adına hizmet için yola çıktık. Bu yolda uğradığımız her limandaki güzel insanları alıp FARKINDALIK çıtasını yükseltme niyetindeyiz ki, Yaşadığımız DÜNYA yaşanılır hale gelebilsin. Ve bu enerjimiz çoğalarak tüm evreni sarsın. Doğduğumuz andan itibaren ihtiyaç duyduğumuz birlik beraberlik kanalına sevgiyle çoğalarak akabileceğimizi düşünüyorum. İnanıyorum ki hepimiz kollarımızı açarsak tüm dünyayı SEVGİ’yle sarabiliriz. İşte o zaman geçmişte veya gelecekte değil anda kalıp kahreden frekanstan çıkıp üreten frekansa geçerek beşeri sermayemizi zenginleştirebiliriz.
Artık değişmeye NİYET edelim... Zorda olsa... Sancılıda olsa... İçimizi yaksa da canımızı acıtsa da; hakkımız.
“Artık herkesi olduğu gibi seviyorum” deme vakti! Herkesi olduğu gibi kabul etme vakti. İnsanları huylarını değiştirmeye çalışmaktan vazgeçtim.
Sevdiklerim için her an ölürüm yerine, sevdiklerim için yaşamayı seçtim.
Olayların olumsuzluklarını zaten herkes biliyor, bende olumlularına odaklanmaya başladım. Ve güzellikler oluşturmaya gayret gösterdim. Sadece bakış açımı değiştirdim. Gerçekçi olmak gerekirse, olumlu tarafları da hayatın bir gerçeği.
Sorunları, sorun olarak değil, Rabb'imi anmaktan uzaklaştığım için hatırlatıcı bir hediye olarak görmeye başladım.
Ve farkında olmayı ve ders çıkarmayı seçtim. Sipariş duaları yerine, herşeyin bir lütuf olduğunu kabullenerek hep şükretmeyi öğrendim. Vermediğinde nasıl bir güzellik saklıyor ve beni benden daha iyi düşünüyor dedim.
Yargılamak, eleştirmek ve suçlamak yerine, bana huzur vermediğini düşündüğüm kişilerde, kendimden neler bulabilirim, hangi eksik yönümü tamamlar bunları gözlemliyorum onu fark etmeye çalıştım...
Kendimi ve başkalarını suçlamak öfkelenmek yerine, her anımdan olaydan ders almayı seçtim.
Etrafımda bana kötülük yaptığını düşündüğüm herkese aslında ben izin verdim, kendi kendimi ben değersizlestirdim, müsade etmeseydim yapamazlardı, şimdi ise içine girdiğim rutin uykudan beni çıkarmak için enerjilerinin hayatıma çarptıklarının farkındayım.
Rabbime şükür ve hamd olsun.
Yargılayarak,eleştirerek,suçlayarak, sadece kendimi doğrucu başı görüp diğer herkesin yanlış olduğunu düşünmekten uzun süre önce vazgeçtim. Ve yükü üzerimden attım.
Kötüleyerek değil, üreterek, eğiterek ve Allah yolunda hizmet ederek ilerlemeyi seçtim.
Yargıladığım her şey aslında içimde de bir şekilde var olduğunu kabullenmekte zorlansam da artık kabuldeyim.
Ruhumun ve Rabbim'in bana güvenmesi yeterli.
Sevgiyle ilerleyin, sevgiyle nefes alın...
Allah'tan başka yol yok...
Aslında yol da yok... Tüm kapılar tek bir yere açılıyor. Dışarıdan önce içimizdeki huzura sevgiyle ilerlemek var. Uyanana kadar en yakınınızdakilerin size çarpmaya devam edeceğini hatırlayın. Her anınız Sevgiyle, Bolluk Bereketle aksın. En güzele emanetsiniz.